زنده‌ و بسیج ساختن فرهنگ اصیل‌ایرانی

«« زنده‌ و بسیج ساختن فرهنگ اصیل‌ایرانی »»

 

آزادیخواهان میهن ‌دوست بیشتر از دو راه یا دو انتخاب ندارند:

یک: زنده‌ و بسیج ساختن فرهنگ اصیل‌ایرانی

فرهنگ ایرانی و بسیج ملت بر شالوده‌ی آن، به کردار جامعه و حکومت بر پایه اصل «قداست زندگی = گزندناپذیری جان و خرد»، یعنی هیچ کس و هیچ قدرتی حق جان‌ستانی ندارد و یعنی هیچ کس و هیچ قدرتی حق آزار  هیچ انسان و حیوانی را ندارد. این «حق» از همه، بویژه از هر «خدائی»، بنا بر فرهنگ اصیل ایران، گرفته شده است!

این «جان»، تنها جان ایرانی و یا جان دسته و گروه و یا ایدئولوژی و یا دین ویژه‌ای نیست و  همه جان‌ها را در بر می‌گیرد و گرامی می‌دارد.  « جان» که «گزندناپذیر » شد، راه بر هرگونه قهر و خشونت و آزاری، برای همیشه بسته خواهد شد و تنها راه رفع و زدودن  اختلافات و تنش‌ در جامعه، بر اساس «همپرسی و تفاهم همگانی» خواهد گردید.
 مبنا، پیدایش تجربه و خرد انسانی همگانی، ولو آنکه اشتباه نیز رُخ دهد، باز این خرد انسانی همگانی خواهد بود که پیدایش رفع اشتباه و تصحیح تجربه و  راه را، به گردن خواهد گرفت. جایی برای امام و ولی‌فقیه و شاه و رهبر ایدئولوژیک … نخواهد بود. هیچ قدرتی و شخصیتی و حزبی ویا گروهی، حق تعیین‌ تکلیف و در یک سخن، «معین‌ساختن» ،هیچ فردی و یا جامعه را نخواهد داشت.

حق به سرپیچی و ایستادگی در برابر هر حکومت بیدادی، برای همه، خدشه ناپذیر، بر جا خواهد ماند. و این خود  به کردار، مبنای شالوده‌ی «حکومت داد» است که از خرد مردمان پیدایش می‌یابد.

دو: راه حل شکست خورده

در «شریعت اسلام» بدنبال راه حل برای مسائل و معضلات جامعه خود باشیم و همه چیز را در آن جستجو نمائیم!
 آیا همه‌ی تباهی‌ها از همین شریعت و تیغ ِبُرنده‌اش ناشی نگشته است؟

ادامه رونوشت برداری از اروپا و امریکا، و تحمیل ذهنیت غربی به فکر و روان ایرانی و سعی در  معین ساختن او براساس غرب.  در یک سخن، تغییر فرهنگ ایرانی به فرهنگ اروپا و امریکا!
 آیا این راه حل ورشکسته که منجر به فاجعه انقلاب و چیره‌گی شریعت اسلام گشت، نیاز به تکرار دارد؟

ر. ایرانی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: