کار اسلام: بُریدن و کشتن کافر

  • « آیا بنابر قول دکتر عبدالکریم سروش، این بزرگترین جُرم جمهوری اسلامی آنست که کافر می‌پرورد؟ آیا پروردن کافر (= دگراندیش) جُرم و جنایتست؟ آیا اساسا دین اسلام، می‌تواند «بپرورد»، و افزوده بر آن، دگراندیش (کافر) را بپرورد؟
    کار اسلام، هرگز پروردن ِِکافر یا دگراندیش نبوده است، و هیچگاه، شمشیر، «نمی پرورد»، بلکه در بُریدن و کشتن (خوف) و چاک کردن، می ترساند و وحشت می‌اندازد (ترور) و جان و جزیه و انفال می‌گیرد، و ملت  هار  انفله  می‌کند.
  • غایت جنبش ملت ایران، در تنگنای غایت خواست‌های موسوی و کروبی نمی‌گنجد. مسئله ما، رسیدن به غایت است، نه نفی بخشی از آنچه حکومت می‌کند. غایت ملت ایران، تنها نفی این یا آن مستبدِ اسلامی، و نفی اصل استبداد در خود شریعت اسلام نیست، بلکه بنیاد‌گذاری ِحکومتی برپایه مرجعیت نهائی ِخردِ شاد و ارزش آفرین ِخود انسان‌ها و همپرسی (دیالوگ) آنهاست. »

«از استاد منوچهر جمالی»

یک پاسخ

  1. شاید اگر نوشته‌های سروش از روی باور می‌بود می‌توانستم برای افکار او ارزشی قائل باشم، ولی متاسفانه سروش و دیگرانی که از قماش او هستند، همیشه بر اساس منافع شان ایدئولوژی تولید می‌کنند. سروش نه امروز نه آن روزهای اول جمهوری اسلامی، هیچگاه به آن چرندیاتی که بهم می‌بافد باور نداشته، تنها به این دلیل این تئوری‌های صد من یک شاهی را صادر می‌کند چونکه باد از آن طرف می‌وزد.
    آقای سروش این روزها چنان در تئوری‌های گذشته‌اش گرفتار شده که به سادگی نمی‌تواند از آن باتلاق که خود ساخته بیرون آید او چنان در چرندیات گذشته‌اش فرو رفته که دیگر راه فراری ندارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: