• « زندگی » مـُقـدس است، خدا هم حق ندارد حکم قتل و اعدام بدهد.

  «ارتــای خوشه(سیمرغ)»

  گاه نوشتــار ِ
  « رضـا ایــــرانی »


  « آزادی هر ایرانی، زمانی میسر است که شــــریعت اسلام را با فرهــنگ مـردمی ایران مهار ساخته و دوام این آزادی را همــــواره با نگـــه‌داشتن شریعت اسلام با اندیشه‌های «قداست جان و زندگی و خرد مردمان»، و بدور از شمشیر اســلام، ضمانت نمــــاید.
  این تنها راه است، مابـقی، فـــریب و دروغ و ریــــا و ساده‌لوحی خطرناک و از سر، چیرگی شـریعت خونریز اسلام است. »

  بــرای انــــدیشه ایــــــرانی، انسان اندازه حکومت است.


  «« بزرگتـرین دشمن ملــت ایران، حکومت اسلامیست.
  حکومت اسلامی،دهه‌هاست که در همــــه جبهــــه‌های سیـــاسی و اقتـــصادی و فرهنگی و هنری و ملی، با نهایت درند‌‌گی و خشونت با ملت ایران می‌جـنگـد.
  اندیشیدن برای پیروز شدن ملــــــــــت ایــــــــران بـــــر حکــــــومت اسلامی
  در این جنگ وحشتناکست که انــــدیشیدن حقیــقی است.»»

 • « زندگی » مـُقـدس است، خدا هم حق ندارد حکم قتل و اعدام بدهد.

  « زندگی » مـُقـدس است، خدا هم حق ندارد حکم قتل و اعدام بدهد
 • بایگانی

سپاس از کوشش یک دوست

شایسته است که از دوست گرامی «فرشید» در انگلستان، به‌خاطر کوشش بزرگ و باارزش او، و فراهم نمودن امکان دسترسی همگان به کتاب‌های استاد منوچهر‌جمالی، بویژه آن دسته که سالیان پیش چاپ گردیده ونایاب گشته بود، از دل وجان سپاسگزاری نمایم. فرشید گرامی خسته نباشید.
رضا ایرانی‌

یک پاسخ

 1. دوستان گرانمایه و ارجمند

  نوشته های استاد منوچهر جمالی به گونه ای پراکنده در دست این و آن پخش گشته بود . بویژه کارهای گذشته ایشان ساده به دست نمی آمد. از این دوست و آن دوست در لندن، نوشته های استاد جمالی را یک به یک پیدا کردم. البته نه همه ی آنها را بلکه تنها 80 نوشته از 105 نوشته ای را که استاد در میان سالهای 1980 تا 2003 نگاشته بودند را یافتم. پس از اینکه آنها را گردآوری کردم، صفحه به صفحه ، برگ به برگ آنها را اسکان کردم. هر نوشته 200 برگی از استاد، برای من 4 ساعت زمان میبرد تا آن را اسکان کنم و به گونه ی پی دی اف دربیاورم.
  80 نوشته از ایشان را در 320 ساعت در درازای کمتر از دو ماه ، شبانه روز اسکان کردم و اکنون احساس آسودگی می کنم که کار به پایان رسید و این گنجینه بدینگونه درآمد. البته مزد من هنگامی پرداخت خواهد شد که این نوشته ها به گونه ی گسترده ای میان مردم پخش و خوانده شود. این کمتری کاری بود که می توانستم برای استاد جمالی انجام دهم. امکاناتم بسیار اندک بود، دستگاه اسکانرم بسیار ساده و کم بها بود اما با همه ی این امکانات کم تلاش خود را انجام دادم و اینک این کار آیندگان است که این نوشته ها را بازنویسی کنند و آن را به شکل زیباتر که شایسته استاد باشد سر و سامان دهند. اگر پول داشتم مطمئن باشید که همه این نوشته ها را به یک چاپخانه و یک انتشاراتی می دادم و از این بیست هزار صفحه ای که استاد نوشته اند یک مجموعه 10 جلدی چاپ می کردم و باز اگر پول بسیار داشتم این مجموعه را دست یکایک هم میهنان قرار می دادم. اینک در تلاشم تا همه ی نوشته های استاد را بازخوانی کنم و از آن یک مجموعه سی دی بسازم. در هر روی امیدوارم بتوانم دین خود را به آقای جمالی انجام دهم . با مهر و سپاس فرشید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: