ایمیل یکی از اساتید در ایران به استاد جمالی

استاد جمالی بسیار عزیزم

من هم با شادروان جمالزاده هم عقیده ام که کلاه افکار شما چند شماره برای سر روشنفکران ایران بزرگ است. این مطلب را در کتاب مستطاب » سیاه مشقها » یتان خواندم. البته می خواهم چند جمله هم بنده به فرمایشات شادروان جمالزاده اضافه کنم که:

کلاه افکار شما مشکل اندازه شدن ندارد، کله های روشنفکران ما آخرین مدل کلاههای مذهبی و غربی را می پسندد چون به دزدیدن کلاه دیگران عادت کرده و خو گرفته اند.
****

روشنفکران ما کلاه افکار شما را که می نگرند، آن را صادره از فرهنگ ایران می پندارند ولی هر آنچه تولید فرهنگ ایرانی باشد، از دیدگاه آنها، قابل پوشیدن نیست چون کلاه فکری را از غرب باید وارد کرد تا قابل پوشیدن باشد

****

روشنفکران ما کلاه افکار غرب را هم با کلاه مذهبی همزمان استعمال می کنند. در حقیقت یک کلاه گندیده مذهبی زیر کلاه غرب قرار داده اند و هر چه آن را می پوشند، نمی توانند فکری را به اندازه سرشان در بیاورند
****

با تشکر از شما و در ضمن دوستان فردوسی شناس عزیز ما، به جای تبدیل و تصحیح این نسخه های شاهنامه، و اتلاف پول مردم  و وقت عزیز خود ، امیدوارم یک روز همت کنند و تنها یک بیت از ابیات شاهنامه را بشکافند و آن را به مسائل سیاسی و فرهنگی کشور ارتباط دهند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: