«فرهنگ ایران» زرتشتی‌گری نیست

دوست گرامی با درود فراوان بر شما ودیگر دوستانی که شاید این پرسش شما، درذهن آنها نیزپدید آمده باشد این چند سخن را می‌آورم. پیشآپیش ازشما دوستان سپاسگزارم.
ایران درحال زایش و از نوبرخاستن است، خوشبختانه تلاش و زحمات اندیشمندان فرهنگ ایران، بویژه استاد جمالی  که این تخم سخن را کاشت به  جوانه و شکفتن می‌نشیند. البته همانند هرگیاهی درآغاز نیازمند مراقبت و دورنگه‌داشتن گیاه‌های کناری روئیده می‌باشد. همان‌گونه که بدرستی اشاره نموده‌اید، جوانان ایران‌زمین به فرهنگ ایران کشیده می‌شوند وزرتشت بخشی (ونه همه‌ی فرهنگ ایران) ازاین فرهنگ است. همان‌گونه که کوروش و هخامنشیان و … همه ما اکنون «رو در‌ رو» با شریعت اسلام و نبرد یک فرهنگ با ضد‌فرهنگ قرار داریم، پس این بردوش شما ومن ودیگر روشنگران میهن‌دوست و دلسوز است که با بردباری کژ‌راه، تفاوت و یا انحرافات را برجسته نموده و گوهرآزادی ومهر را دراین راست‌منشی بیان و ابرازنمائیم. نباید فراموش کرد که راه دراز است و مساله ما پدید آوردن امکان شکفتن و برپایی جامعه‌‌ایست برپایه خرد مردمان ونه آوردن شریعتی دیگر هرچند  بنام «زرتشت»! ما ایرانیان یکبار این اهورامزدای ِ زرتشتی ( وپیش ازآن میتراس خدای قربانی‌خونی=ضحاک) را از ایران بیرون راندیم، واکنون در پیکاربیرون راندن «الله»، نمی‌بایست او را دوباره با مشتبه‌سازی با فرهنگ اصیل ایران بر خود تحمیل گردانیم.

با سپاس رضا ایرانی

4 پاسخ

  1. Thank you.
    I added your site to my favorites.

    my site: wikilog

  2. فقط خواستم بگویم که زرتشتی گری نه دین هست و نه رسم و نه مرام. شما گفتار و کردار و پندارت نیک باشه هر دینی را می خواهی داشته باش.

  3. دوست عزيز با افتخار مي پيوندمتان

  4. هر دینی که در قالب فرهنگ به خورد جامعه داده شود نه میتواند نیازهای معنوی (در صورت نیاز و وجود ) را برطرف کند نه میتواند کارائی فرهنگ را داشته باشد، و همینطور فرهنگی که پایه در دین داشته باشد پویا و رونده نخواهد بود. حکایت ایران امروز و جوانانش مثل شخصی است که دلزده از گرمای سوزان ساحل (دین) خود را به دریائی فرو میاندازد که مملو از بقایای کشتیهای غرق شده و اجساد مردگانی ست که قرنها پیش به نام دین و یا فرهنگ آزمایش شدهاند، و حتا اگر این دریا درمان موقت باشد (که نیست) هزاران امراض جدید به شخص هدیه میکند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: